Horsefeathers Chillin contest vol. III + Day for Kids

Zveme vás již na třetí ročník závodu Horsefeathers Chillin contest, který se odehraje 31.5. v klatovském skateparku v rámci Klatovského majálesu. Akce je pořádána pod záštitou Města Klatovy, Českou asociací skateboardingu a Klatovským majálesem. Jedná se o pohodový závod ve skvělém betonovém skateparku a příjemném zátiší šumavských hor. Po celý den vás čeká mnoho nejen tradičních závodů, ale například i Death race, malý závod těch nejmenších skaterů ze školičky skateboardingu a doprovodný program v podání live DJs.

 

Přijďte tedy zažít tuto úžasnou atmosféru, popít nějaký ten drink a hlavně podpořit lokální skateboardovou scénu.

 

Harmonogram závodu

 

11:00 – 13:00 Trénink a registrace do závodu

13:15 – 14:30 Kvalifikace závodu

14:30 – 15:00 Death race

15:00 – 16:00 Semifinále závodu

16:00 – 16:30 Závod účastníků ČAS Skateboardové školičky

16:45 – 17:45 Bowl jam

18:00 – 18:45 Finále závodu

19:00 – Vyhlášení výsledků

 

Prize money

 

Ve hře jsou ceny v hodnotě 20 000,- Kč od firem Horsefeathers, Eina a Osiris.

 

Kvalifikace závodu

 

Kvalifikace se pojede formou jízd. Minutová jízda pro každého z jezdců. Na základě počtu přihlášených jezdců se určí na místě počet postupujících.

 

Semifinále závodu

 

Zvolená forma závodu pro semifinále je „jam“. Skupina několika jezdců jede ve stejnou chvíli. K dispozici mají celý skatepark a je na každém z jezdců jak styl ježdení si zvolí.

 

Finále závodu

 

Finále se opět pojede formou „jamů“, která je divácky atraktivní a pro jezdce více utvářející uvolněnou atmosféru.

 

Death race

Rychlostní závod kolem skateparku ve skupinách po několika jezdcích. Tato „disciplína“ je hodně zábavná a proto se můžeme těšit na skvělou podívanou. Úkolem je objet park po vytyčené trase rychleji než soupeři. Z každé skupiny postupuje jen ten první. Systém závodu je klasický „pavouk“.

 

Bowl jam

 

Na programu je přichystaný i Bowl jam, který se odehraje v jednom z nejlepších bowlů v České republice. Celý Bowl jam je závislý na počtu přihlášených jezdců, od kterého se bude odvíjet, zda se závod v bowlu pojede či ne. 

 

Galerie