Hala v Ústí nad Orlicí má za sebou contest & koncert premiéru!

V sobotu 20. října se v hale v Ústí nad Orlicí odjel druhej závod. Oproti prvnímu přibyl počet jezdců, diváků a taky byl naplánovanej první koncert a afterparty přímo ve skateparku. Tenhle prostor k takovýmhle věcem přímo vybízí. Text, fotky a video. Tohle všechno najdete dále v článku.

 

Do závodu se přihlásilo kolem dvaceti sportovců a pro startovní čísla si na bar chodili lidi jako Ceral, Leskoviansky, Řezníček, Platonov, Raichl, Kocíř a další. Těsně před závodem se Honzoj Duškoj bloknul krk a tudíž se závodu nezúčastnil. Za to ale na baru vytvářel luxusní hamburgery, po kterých se jen zaprášilo.

 

Ondro Leskoviansky - crooked grind. /. foto: Dava DK Kakud
Ondro Leskoviansky - crooked grind. /. foto: Dava DK Kakud

 

Olympionici se rozdělili do skupin po čtyřech a závod, který se jel formou marmelád, se rozjel někdy o půl pátý. Z každý skupiny postupovali dva lidi do semi a pak i do finále, do kterýho šel Arnošt Ceral, Daniel Kocíř, David Řezníček a Karel Raichl. V kvaldě hodně překvapil lokální Michal Koráb, kterej se v době, kdy se hala otvírala, učil pomalu jen ollie, teď zabil čistou jízdou, která sice nestačila na postup, ale progres je na něm jasně patrnej. Jen tak dál. Finále bylo hodně nadupaný, ale nakonec si pohár vítěze odnesl Arnošt, kterej to zabil i v best triku. V něm zkoušel svoje štěstí Daniil Platonov s hardflipem až na zem, Karel Raichl s kickflip transferem do boardslideu a Pepa Havel s halfcab bigspin heelflipem. Oba poslední jmenovaný svoje triky vrátili ale bohužel až po skončení času vyhrazenýho na best trik. Velká škoda. Tou dobou už se většina přesunula na bar, kde začala velmi brutální konzumace piv a urychlovačů. Přímo ve skateparku si zatím svoje hudlátka připravila kapela Ode Zdi ke Zdi a začala pravá nefalšovaná skate party. Za doprovodu kytar se rozjel menší jam v minirampě, kde to zabil Daniel Kocíř svým dropem z okna do minirampy. Velkej respekt. Ovšem největší respekt si vysloužil Ondro Leskoviansky, kterej by svou kvalifikační jízdou zvedl ze židle i vozíčkáře po amputaci noh. Bez jakýhokoliv rozježďování tam nasázel bomby, na který ten den nikdo neměl a pro porotu to byl jasnej tip na vítěze. Ondro ovšem za mnou přišel po svý brutál jízdě a povídá: „Odstupuju ze závodu, ať ty ceny vyhraje někdo, kdo je opravdu chce." Klóbrc dolu. 

 

Karel Raichl - kickflip frontside boardslide. /. foto: Dava DK KakudKarel Raichl - kickflip frontside boardslide. /. foto: Dava DK Kakud

 

Tahle akce dopadla na jedničku. Kdo nezůstal nebo nepřijel na afterparty, tak může opravdu litovat. Díky všem zůčastněným a speciální poděkování posílám Pollymu, Moravě a Tádoj Čudlíků. Další poděkování patří partnerům závodu Budějovický Budvar, Swis-Shop.cz, Ambassadors a firma Tepvos a samozřejmě Česká asociace skateboardingu.

 

 

 

Ondřej Leštínský - switch hardflip. /. foto: Dava DK KakudOndřej Leštínský - switch hardflip. /. foto: Dava DK Kakud

 

 

 

Výsledky

1. Arnošt Ceral (Horsefesthers, Osiris shoes, Swis-Shop.cz, Impalla skateboards, Soho wheels)
2. Karel Raichl  (Restarts, Boardmania.cz)
3. David Řezníček (Emotive skatebords, Meatfly) 
 
Best trick
Arnošt Ceral – Nollie kickflip crooked na lámaný bedně

 

Další fotky najde na Facebooku Skaterocku a na Skaterock.cz.

Galerie