GSD Brněnský Downhill

Na Mezinárodní den skateboardingu se v Brně již podruhé vyrazilo na downhill, který je zakončený posezením na břehu Brněnské přehrady. Tento rok byl však downhill dvakrát tak dlouhý a tak se účastníci mohli prosurfovat 7,5 kilometry pohodového povrchu, krásné přírody nad přehradou a sem tam vyslat nějaký ten tríček přes retardér. Nebylo by ale normální, kdyby nenastal nějaký problém a tak stejně jako i minulý rok, i letos těsně před začátkem lehce sprchlo a tak jsme nahoru jeli plni napětí, kolik že se lidí sejde. I přesto, že někteří podcenili komplikovanější dopravu na zastávku Tribuna B, která je v podstatě již mimo Brno a jezdí na ni asi 3 autobusy za celý den a již zmíněnou přeháňku, jsme byli velmi mile překvapeni velkou účastí jak brněnských legend, již jen málo jezdících lidí, ale také aktivní brněnské scény, longboardových crew a omladiny, která se aktuálně formuje v Horsefeathers skateboardové škole. Celkem zhruba 70 natěšených riderů na pořádný downhill, které ani mokré pasáže pod stromy nemohli odradit. Jak jsme ale nakonec zjistili, několik desítek minut po odjezdu celé této bandy dorazili nahoru ještě kluci z Újezdu u Brna, kteří sedli do špatného busu a museli tak 6 km šlapat po svých a další bandička, která šla pěšky naopak ze Žebětína.

Už se ale jelo dolů a byl to opět hustý sjezd. Kdo to pustil a dojel dolu bez pádu, tomu patří velký respekt, stejně jako Aničce, která ten den poprvé stoupla na skate a celý downhill sjela jen s jedním kotrmelcem. Každý si sjezd dal po svém, nejvíce se do toho opřeli longboardisti, kteří přijeli do hospody Na Fleku jako první. Někdo si na mírnějších pasážích trikoval či vyzval GAME of SKATE. Prostě si každý užíval poctu skateboardingu po svém!

Po příjezdu do hospody Na Fleku bylo nejdříve nutné spláchnout žízeň ze sjezdu, chvilku posedět, pokecat a pak se do toho opřela Míša Ďuraňová, která vyzvala několik skate contestů přímo před zahrádkou hospody. Jel se ollie contest, soutěž o nejvíc shuvitů za sebou, nejvíc flipů či heelflipů za minutu a samozřejmě GAME of SKATE. Hodně zde vynikal lokální mlaďas Denis Foral, který dal 28 flipů za minutu a 79 shuvitů. Zapojil se také aktuálně v Brně bydlící Leslie, který si s Petrem Veselým a Romanem Bertokem dal mega bitvu v ollie contestu, kde šlo sem tam i o zdraví a rozlitá piva. Nejvíce zde dával Petr Veselý, který v podstatě přeskočil 7 desek, ale bohužel mu stál v cestě stánek s občerstvením a Migga s pivem o které bohužel přišel. Roman si to naopak vynahradil v GAME of SKATE. Party pak pokračovala dál na zahrádce hospody Na Fleku a každý odcházel co nejpozději, dle svých pracovních povinností, které jej čekali následující den.

Je super, že se brněnská scéna dokáže jeden den sejít a společně si užít pojezd, srandu a super skate party! Všem moc díky za to, že jste dorazili a udělali tento den opravdovým svátkem skateboardingu! Díky a těšíme se za rok znova!

Akci podpořil brněnský Horsefeathers board shop, Osiris shoes, Eina skate co. a samozřejmě ČAS, SVČ Lužánky a média Skaterock.cz a Boardmag.cz.

Video z akce: http://vimeo.com/25485912

Galerie