Go Skateboarding Day v Hradci Králové

 

 

Minulý čtvrtek, 21. Června, proběhnul v Hradci Králové pod taktovou místního skateshopu Vehicle store Mezinárodní den skateboardingu.

Tenhle den je pro „skate komunitu“ svátkem od roku 2004, kdy ho Mezinárodní asociace skate společností odstartovala. Myšlenka byla jednoduchá, propagovat skateboarding před širokou veřejností prostřednictvím různých „ eventů „ ve velkých městech všude na světě. Každý rok se jedna z největších oslav skateboardingu koná v New York City. Na svědomí ji má místní firma 5boro skateboards a její šéf   Steve Rodriguez.  Jméno „ Go skateboarding day “ vzniklo z nápisu „ No skateboarding “, který byl na různých skate spotech, místní skateři ho jednoduše přepisovali na „ Go skateboarding“ !

A jaký byl Mezinárodní den skateboardingu v Hradci Králové ? Místem konání se jako vloni mělo stát Ulrichovo náměstí, legendární plácek, kde každý hradecký skater začínal, závodil nebo zde stále jezdí. Je tomu už pár let, co se tu jezdil Český skateboardový pohár. Tohle místo má prostě svoje kouzlo, je uprostřed města, kde jinde skateboarding ukázat ?

Vloni jsme museli GSD přesunout do skateparku kvůli počasí, letos to vyšlo. Počasí bylo perfektní, na place se prohánělo okolo 80 lidí, jezdily se dvě street bedny, ktéré dodal Vehicle store.  Pro ty co si přišli zajezdit tu byl fotograf Lukáš Janko, kameramani Honza Macháček a Jirka Píša. Kdo chtěl, mohl si nechat udělat fotku či natočit sérku či trik na bedně nebo třeba přes „známej“ záhon. Mimo hradecké party se přijela podívat poctivá parta z Pardubic, Dobrušky, Borohrádku a Nového Města nad Metují. Celou akci podpořil Redbull a Pizza Luigi, takže o energii nebyla nouze. Rozdali se cenovky od sponzorů Vehicle store HK, Peace skateboards, Real skateboards, Spitfire. Díky Všem co se přišli podívat, zajezdit si a vidět kámoše. Tahle akce zavanula atmosférou starých dobrých dob a tak to máme všichni nejradši. Vidíme se příští rok ! 

Kompletní fotogalerii najdete zde.

Galerie