Emerica Wild in the Streets: V pražských ulicích na divoko

První letní den 21. června byl před několika málo lety oficiálně označenej jako den skateboardingu. A jak tenhle skejtovej svátek oslavit? Určitě ne jinak než skateboardingem s partou. V Praze se slavilo hromadným downhillem Wild in the Streets pod hlavičkou značky Emerica. Po sjezdu se pokračovalo na Stalina, kde padlo pár vražd a rozdalo se pár věcí.

 

foto: Vašek Žalud

Pražský Wild in the Streets se letos jelo stejnou trasou jako loni a stejně jako minulej rok měla organizaci na starosti Česká asociace skateboardingu. Lang objednal azurový počasí s vysokejma teplotama, což se mu velmi podařilo. Začínalo se v Dejvicích na polovině trasy legendárního Štěrku, kde se sešla nad očekávání velká parta skejtrů, kterejch náš redakční peoplemetr napočítal kolem sto padesáti. Hned po tom, co se rozdaly trička speciálně pořízený pro tuhle slavnostní příležitost, se všichni spustili dolů z kopce. Kolemjdoucí a kolemjedoucí čuměli, co se to valí z kopce za apokalyptickou skupinu, auta troubila a nervózní řidiči kleli za volantem. Nicméně, bylo jim to hovno platný, bylo nás víc. Downhill se obešel bez zranění či fyzickejch konfliktů s účastníky provozu, dolů jsme dojeli v pořádku a pak nezbejvalo nic jinýho než vyrazit směr Stalin. Někteří srdcaři to vzali ještě přes Nádražku na pivo, ale to se už oficiálního programu netýká.

 

Jakub Jiruška nollie flip ve stínu Emericy / foto: Vašek Žalud

Jakub Jiruška nollie flip ve stínu Emericyfoto: Vašek Žalud

Po dlouhý době byl Stalin opravdu plnej. Emerica pro účastníky připravila partu besttricků, kde se měl možnost ukázat kdokoliv. Prvním stanovištěm byla skočka, kde se nejvíc předvedli třeba Jožin Svoboda, Dan Rahman nebo David Vrba. Jožin vracel nollie backside heelflip nebo varial heelflip, Dan Rahman předvedl ukázkovej backside 360 a nejvíc to zabil David Vrba s bigspin flipem, za kterej si odnesl nějaký věci od Emericy. Druhým stanovištěm byly sedmičky, tam se do toho nejvíc opřel nadějnej Filip Hamouz, kterej vypráskl frontside flip a frontside bigspin, za což si taky odnesl dárky od Emericy. Hodně dobře jezdil taky Matyáš Havránek, ten udělal backside bigspin a backside flip. Nejvíc triků ale udělal Martin Pek a se svým fakie flipem, switch heelflipem a switch frontside heelflipem si odnesl hlavní ceny. Tím oficiální program pražskýho dne skateboardingu skončil a většina skejtrů se ze Stalina odebrala oslavovat skateboarding po svým, buď nočníma strýtama nebo vysedáváním v barech. Skateboarding ale hlavně oslavujte co nejčastěji a nezapomínejte na jednu věc: Keep skateboarding fun!

 

Tomáš Weimann 360 flip / foto: Vašek Žalud

Tomáš Weimann 360 flipfoto: Vašek Žalud
Honza Torba nollie frontside flip / foto: Vašek Žalud

Honza Torba cab flip foto: Vašek Žalud

Vítězové Emerica best tricks zleva David Vrba, Martin, Honza Torba a Filip Hamouz / foto: Vašek Žalud

A ještě jedna downhillovka / foto: Vašek Žalud

Galerie