Czechskateboarding přeje hlavně zdraví do roku 2021!

S koncem roku je tu i bilancování období, které máme za námi a že to bylo obodbí nelehké pro všechny. Nakonec to uteklo a prosinec? Ten utíká i bez covidu. V letošním roce se zrušilo co se dalo a s velkým štěstím se nám podařilo udělat alespoň Mistrovství ČR, být o týden později, už se neuskuteční. Celý letošní rok byl vždy v nějakých vlnách očekávání co bude, co se zavře, kdy se co otevře a co bude nebude. Podobně na tom byla každoroční členská schůze, která byla nakonec svolána online a kupodivu proběhla zdárně, přijali se změny stanov a jejich plné znění, najdete již na justici.cz. Tou změnou pro další roky je delegátský volební systém, ke kterému bylo třeba přistoupit, po vzoru dalších svazů. Tím byl letošní rok pro asociaci přelomový.

A opět byl přelomový v počtu začínajících skaters, kteří na MČR v počtu překonali i ty dospělé. Tady bych chtěl poděkovat hlavně našim klubům, které mají přípravu na starosti a ve spolupráci s Českou unií kolečkových sportů, se nám daří podporovat skateboarding už u samotného základu. A touto cestou budeme pokračovat. Stejně jako v závodech, které by se měly počtově rozšířit v roce 2021, jak pro starší, tak i o vlastní sérií pro U9, U14 a Ladies. A to vše v příštím roce. Kdy se má konat Olympiáda. Už víme místa kvalifikačních závodů, které se mají rozjet v březnu 2021 a pevně věřím, že naše repre dá všechno do možnosti se na LOH probojovat.

Doufejme že i ten příští rok bude přelomový, hlavně tím že se covid vytratí do zástupu běžných chřipek a to co se naplánuje, se bude moct dodržet. Bude se moct cestovat, skejtovat kde se chce a kdy chce. K tomu všemu Vám přeji zdraví a toho co nejvíc. Plus drobet štěstí, aneb jak říká klasik, na Titaniku byli zdraví úplně všichni. A samozřejmě co nejvíc vrácených triků. On ne každý se povede a nějaký se zkouší desetkrát, padesátkrát, pak jednou dopadne a pak zase měsíc ani ťuk. Známe to a pak to stejně zase zkusíme. Jako v práci, jako v životě, jako na skejtu, jako ve všem. Nic nedělat, nic nezkusit, ano, tím se nic nezkazí, ale také se nic neudělá.

Tak ať je ten 2021 plný vydařených pokusů, ať už jde o cokoliv. Mějte se parádně, užijte Vánoce a Silvestra. Samozřejmě dle možností. 

Jan Lankaš, Czechskateboarding.