ČSP Skate Contest Jihlava 2017 - report

V pořadí třetí zastávka letošního Českého Skateboardového Poháru se konala 20. srpna v Jihlavě jakožto pokračování tamního třetího Skate Contestu Jihlava 2017. Pokud jste ji nestihli nebo si chcete připomenout ty nejlepší momenty, přinášíme vám report z celé akce. K tomu nechybí ani fotogalerie Roberta Pavlů a video z kamery Boba Bausnera. Vítězství patří Martinu Juráškovi v bowlu a Tomáši Stejskalovi ve streetu. Congrats!

Text: Daniel Dujsík

Foto: Robert Pavlů

Video: Bob Bausner

 

 

V kalendáři na políčku 20. srpna 2017 si našla své místo třetí zastávka Českého Skateboardového Poháru (ČSP), která se po pražské Štvanici a Ústí nad Labem přesunula do Jihlavy. I přes to, že si s námi o víkendu počasí zlehka pohrávalo, přes to se vše vydařilo a sešlo se zde přes 60 jezdců a početný dav diváků. Jak je vidno, skateboarding má v Jihlavě dobrou pověst.

 

DAY FOR KIDS:

Contest byl rozdělen do tří kategorií a to Day for Kids, street a bowl. Jako první se toho ujmuli mlaďoši, kteří byly dále rozčleněni na začátečník, mírně pokročilé a pokročilé. Začátečníkům to natřela holčina Eliška Dvořáková z Jihlavy. Mírně pokročilých se sešlo celkem osm, z nichž se na bednu dostali Tomáš Trnka (3.), Lucie Šulcová (2.) a Mikuláš Paule z Uherského Hradiště (1.). Třetí skupina pokročilých předváděla skateboarding na vyšší úrovni než předchozí kategorie. Byl to především boj už skoro tradiční trojce, ovšem vítěz může být jen jeden. Na třetím fleku se umístil David Markovský, druhý skončil Dominik Václavík a první místo bral zaslouženě Kryštof Macek z Náchoda.

 

Výsledky DFK začátečníci:

1. Eliška Dvořáková

2. Denis Freitich

3. Vojtěch Holenda

 

DFK mírně pokročilí:

1. Mikuláš Paule

2. Lucka Šulcová

3. Tomáš Trnka

 

DFK pokročilí:

1. Kryštof Macek

2. Dominik Václavík

3. David Markovský

 

 

BOWL CONTEST:

Na své si přišlo i jedenáct bowlařů, kteří dostali prostor v místním obrovském bazénu. Kvalifikace se jela systémem 5minutového jamu a pět z nich pak postupovalo do finále, kde si to rozdali v 10minutovém jamu. Tomu velela trojce Tomšovský, Jurášek, Drešer, ale i streetař Dan Rahman ukázal, že mu rádiusy nejsou vzdálené. Jako třetí skončil šílený Kuba Drešer s triky jako early bs grab transfer, fs 270 nosegrab z radiusu do banku, fs 5-0 na nejvyšším nebo fs boneless. Druhé místo obsadil Honza Tomšovský, který vracel triky jako nollie 270 do banku, bs melon nebo nosebone. Největším bossem závodu byla nestárnoucí legenda Martin Jurášek. Ten udělal průjezd přes díru, mega fs air do bazénu, ss blunt na banku nebo fs stalefish přes mezeru a tím si zaslouženě vyjezdil vítězství.

 

Výsledky bowl:

1. Martin Jurášek

2. Jan Tomšovský

3. Jakub Drešer

4. Ondřej Zápotocký

5. Daniel Rahman

 

STREET:

Hlavní náplní dne byl streetový závod, jehož se zúčastnilo celkem 36 riderů. Kvalifikace byla rozdělena do dvanácti heatů po třech lidech. Vedle ostatních stojí za zmínku i mladý Honza Navrátil, který postupoval z třetího místa, nezkazil snad ani jeden trik a triky se chytal s přehledem . Po odjetí kvaldy nás čekalo rovnou finále, do kterého se probojovalo dvanáct skaterů. Jelo se systémem organizovaného jamu, takže porotě před očima neunikl ani jeden trik. Vše nabralo obrátky plné hecu, a tak bylo na co koukat. Předvedli se zde lidi jako Jakub Šindelář s nollie bs flipem přes transfer, Kryštof Mizur s učebnicovým fakie flipem ze schodů a 360 flipem transfer nebo Petr Veselý a David Luu.

 

Technický skateboarding Arnošta Cerala je na vysokém levelu a proto rozjásal diváky i on. Vrátil například ss bs tailslide ze schodů, nollie nosegrind na bedně s dropem nebo bs 5-0 na dlouhém funboxu a zajistil si tak třetí pozici. Nestačil na druhého Maxima Habance, který vrátil shoveit fs lipslide, bigspin fs boro fakie, fs bigspin boro nebo 360 flip lipslide z railu. Tomáš "Liška" Stejskal, který si udržel první místo už z kvaldy a vyhrál celý street contest díky bombám jako nollie fs 270 lipslide, nollie crook na šikmé tyčce, bs flip, 360 flip a bigspin flip transfer.

 

Výsledky street:

1. Tomáš Stejskal

2. Maxim Habanec

3. Arnošt Ceral

4. David Luu

5. Petr Veselý

6. Kryštof Mizur

7. Honza Navrátil

8. Daniel Rahman

9. Michal Veselý

10. Tomáš Kopáček

11. Marek Knytl

12. Jakub Šindelář

 

BEST TRICK:

Zlatým hřebem dne byl Best Trick contest, kde všichni vytasili kouzla z rukávu. Padaly triky například fs flip až na zem (Štěpán Folkmann), ollie do schodů (Michal Veselý), hardflip přes rail (Maxim Habanec), nollie heelflip manual přes schody (Daniil Platonov), fk 360 flip a ss double heelflip (Marek Knytl). Největší respect a cenu za nejlepší trik dostal Arnošt Ceral za svůj flip bs nosegrind přes celou.

 

 

V průběžném pořadí ve streetu vede Arnošt Ceral před Tomášem Stejskalem a Davidem Luu. V bowlu zcela jasně vede Martin Jurášek. Mezi firmami pak ve streetu vede s přehledem značka Ambassadors a v bowlu pak You Can Do It, těsně před Snowbitch.cz.

 

Kompletní výsledky a celkové výsledky ze všech zastávek najdeš zde.

 

Partneři akce:

Ambassadors
Vans
skaterock.cz

 

Pod taktovkou ČAS se můžete těšit i na závod Pražskej Démon 9. září a Český Skateboardový Pohár 2017 (ČSP) završíme 30. září Mistrovstvím České Republiky (MČR) ve pražském skateparku Štvanice. See ya there! A tady je slibované video z kamery Boba Bausnera.

 

 

KOMPLETNÍ GALERIA NA SKATEROCK.CZ

Galerie