ČSP Junior 2021 má za sebou svou premiéru v Praze na Plechárně!



Historicky první samostatný závod ČSP Junior 2021 se odehrál v sobotu 2021 v Praze na Plechárně, za podpory hl.m. Praha, firem Ambassadors, Powell Peralta a akci pořádala Česká asociace skateboardingu ve spolupráci s místním klubem 3B Sport. Jednalo se zároveň o první klubový závod, kdy na místo dorazily kluby z Uherského Hradiště, z Havířova, z Jihlavy, z Orlové a z Ostravy. Plus pražské kluby Skate Academy a Mystic skatepark Štvanice. Kromě již zmíněných měst, jsme pak viděli jezdce z dalších českých sídel a to například z Českých Budějovic, z Náchoda, z Tábora, z Plzně, z Děčína, z Rakovníka a dalších měst. 

Ve skateparku se sešlo na šedesát jezdců a jelikož se jednalo o věkové skupiny do devíti a do čtrnácti let včetně, horní věková hranice tak byla jasná. Tu dolní hranici pak představila Valerie Prince z Prahy, která se závodu zúčastnila v pouhých třech letech. Její výkon se soustředil na projetí skateparku, ale i tak si vysloužila ovace z publika. Samotnou kategorii dívek pak vyhrála Nikol Jeníková z České Lípy, v kategorii do devíti let vyhrál Matěj Šebera a první čtyřka v kategorii do čtrnácti let se postarala o zvýšený zájem všech přihlížejících. Je třeba zmínit výkony Viléma Vlčka z Náchoda, aneb kickflip na každý, Jakub Kubec se s vým popem dělá čest rodišti v Hradci Králové a Richarda Březinu vídáme na předních místech již delší dobu a zaslouženě si vyjel místo druhé. Na prvním místě skončil Alexander Blažek z Českých Budějovic, kterému nejsou ani radiusy cizí a bylo skvělé že na závod přijel. Za což patří dík i doprovodu v podobě Martina Švece, který závodu přihlížel. 

A velký dík patří všem klukům a holkám, kteří přijeli se svými partami, s rodiči a strávili s námi opravdu horký a dlouhý den v Praze na Plechárně. Díky moc za všechny jízdy a triky co padly. Plus je třeba smeknout klobouk jak se všichni postavili k nutným pravidlům závodu, které spočívali v potvrzení o bezinfekčnosti, což se vztahuje jak na závodníky, tak i na realizační týma rozhodčí. Kdo neměl test, či očkování, měl možnost si na místě udělat antigen a tím se závodu zúčastnit. Většina jezdců měla s testem zkušenosti ze školy, takže k tomu přistupovali dost profesionálně a kdo si nevěděl rady, pomohla na místě zdravotnice.

Fotogalerii najdete na našem Facebook.com.












 

 

 

Galerie