Co je Plechárna?

Plechárna. Je to vlastně bouda, kterých je na každém sídlišti poměrně dost. Byly v nich kotelny, trafa, teď tam jsou opravny aut, jako v případě té na Černém Mostu. Objekty patří v drtivé většině městu a ty si někdy řeknou, co s nimi. Na Čerňáku tato otázka padla a ejhle, máme tu Plechárnu, kde bude pražský krytý skatepark. Myšleno zcela krytý.

 

Za vším stojí Praha14kulturní, která jak název napovídá, zabývá se kuturou a nejen tou, na Praze 14. Tamní starosta Radek Vondra přišel se zmíněnou otázkou, co s touto budovou a do věci se vložil ředitel KD Kyje, David Kašpar. Pod jeho velením se dala dohromady parta lidí, kdy každý přišel se svou trochou do mlýna a vznikl tak multifunkční projekt Plechárna. Za podpory Nadace OKD. A díky Jirkovi Broumovi je v celém konceptu obsažen i indoor skatepark. Což je ale hodně zjednodušený postup, který byl popsán na veřejném projednání v Plechárně dne 6.3.

 

Představujeme vám Plechárnu.
P
ředstavujeme vám Plechárnu.

 

Parta kolem skateparku na Čerňáku se zasloužila o zviditelnění tamní skate scény a díky nim je nový skatepark, konají se tam závody a první kontakty s místní radnicí se odehrály už hodně dávno. Prostě kdo se stará ten nemá, kdo nedělá nic, jen sedí opodál. Díky těmto aktivitám byl Jirka přizván ke spolupráci na Plechárně a vedle již hotového skateparku na Čerňáku, vznikne krytá záležitost o rozměru 255 metrů čtverečních. Což není ani velké, ale ani malé a pevně věřím, že přes zimu to bude velká pecka. Stejně jako v deštivém letním období. Kromě tradičního skejtování, bude tak v Praze prostor na konání celoročních skejtových akademií, které na Čerňáku vzniknou ve spolupráci s Českou asociací skateboardingu. Ta má s akademiemi už tříleté zkušenosti a je třeba mladým ukázat, že je to u i něco jiného než fotbal nebo kolobrndy.

 

Plán celého areálu Plechárny.
P
lánek celého areálu.

 

Kromě skateparku, bude v součástí Plechárny i hudební zkušebna, kavárna, skateshop a venku pak místo pro parkour, dirt bike part a workout zóna pro fitness.

 

S otvíračkou se počítá ještě letos na podzim a podobnou Plechárnu by chtěl mít u baráku jistě každý. Nejen kvůli skateparku, ale přijde mi to jak ideální využití podobných prostor. Chce to jen hledat a ptát se. Pak to třeba vyjde a když ne, aspoň jste to zkusili.

 

Návrh od firmy Mystic Constructions před drobnými úpravami.
N
ávrh od Mystic Constructions.

Odkazy:
Praha 14 kulturní
Plechárna na Facebook.com
KD Kyje 
Nadace OKD
MÚ Praha 14 
Další fotografie z veřejného projednání na Facebook.com 

Plechárna aktuální i budoucí.
Plechárna teď a budoucí.

 

Radek Vondra a David Kašpar (vpravo)
Radek Vondra a David Kašpar (vpravo).

 

Jirka Broum představuje veřejnosti krytý skatepark.
Jirka Broum představuje krytý skatepark.

 

Obecenstvo v den projednání a místo kde bude krytý skatepark.
V
eřejné projednání v hale budoucího skateparku.

Galerie