Chystá se Mistrovtsví ČR ve skateboardingu a výsledky soutěže!

Přijďte se rozloučit se skateboardovou sezónou 2011. V Mystic skateparku na ostrově Štvanice se bude konat Mistrovství České republiky ve skateboardingu již po patnácté. Závod je zároveň tečkou za letošním adidas Českým skateboardovým pohárem 2011. Skateboardová špička bude závodit o prize money 50.000,- Kč.

Mistrovství ČR ve skateboardingu 2011 se koná ve dnech 8-9. října, kde bude vyhlášen nejen letošní mistr ČR, ale i vítěz celé série, která se letos skládala ze šesti závodů.

MČR se pojede ve dvou disciplínách streetstyle, bowl a diváckou třešničkou bude v neděli best trick contest. Nejlepší jezdci si rozdělí celkové prize money ve výši 60.000,- Kč. Jelikož se jedná o nejprestižnější závod, kterého se pravidelně účastní velký počet jezdců, je MČR rozloženo na dva dny. Na sobotu je připravena kvalifikace streetstyle a bowl, která vytřídí ty nejlepší jezdce do nedělního semifinále a finále. 

Mistrovství se zúčastní absolutní česká skateboardová špička jako jsou například loňský vítěz Mystic Sk8 cupu Maxim Habanec, Arnošt Ceral, Tomáš Vintr (dvojnásobný mistr ČR), Martin Jurášek (čtyř násobný mistr ČR v bowlu), Lukáš Daněk (dvojnásobný mistr ČR ve streetu), díle Nikolas Tušl, Tomáš Stejskal nejlépe umístěný Čech na letošním Mystic Sk8 Cupu, Peter Molec (dvojnásobný mistr ČR) nebo Ondrej Leskoviansky ze Slovenska.

Po skončení MČR se vyhlásí i celkový vítěz letošní adidas ČSP série, kterou po pěti závodech vede Maxim Habanec z Prahy s 921 body na kontě. Šanci se stát celkovým vítězem série adidas ČSP 2012 má také průběžně třetí Arnošt Ceral nebo Tomáš Stejskal, který je na druhém místě celkového bodování. „Boj o první místo, celkového vítěze je tento rok opravdu dramaticky napínavý, protože si v historii nepamatuji tak těsné výsledky jako jsou letos.“ upozornil Jaroslav Boček produkční série ČSP. Dle výsledků můžou do bojů o prvenství zasáhnout špičkový jezdci jako je na třináctém místě Martin Pek nebo celkově čtrnáctý Lukáš Daněk. Celkový vítěz tedy není ještě zdaleka rozhodnut, protože jezdci ještě mají možnost snadno zamíchat s konečnou podobou celé série.

Registrace jezdců do závodu je v sobotu od 9:30 do 12:00 hodin. Závod odstartuje sobotní kvalifikací disciplíny streetstyle ve 12:30. Startovné je 400,- Kč za přihlášeného jezdce do závodu a platí pro všechny disciplíny. Jezdci zaplacením startovného získají zdarma stravu a nápoje. Finále obou disciplín se pojede v neděli 3. října a vyhlášení výsledků by se mnělo uskutečnit zhruba kolem 19.30 hod.

Kromě závodu bude pro diváky připraven i bohatý doprovodný program. V sobotu večer se uskuteční večerní party s koncertem  Britsko-Novozélandské kapely Gerda Blank. Po koncertě zábavu až do ranních hodin podpoří stejně jako v neděli večer  DJ´s pražské klubové scény.

Pro diváky taky budou připraveny tribuny k sezení, tipovací soutěž o věcné ceny s adidas, občerstvení, shopy a nejrůznější stánky a vše bude po celé dva dny doprovázet svou hudbou DJ Milosh.

Dvoudenní vstupné na MČR je 150,- Kč, jednodenní vstupné je 100,- Kč sobota a 100,- Kč neděle

Program:
8.10. sobota
10:00 Registrace, volný trénink
12:30 Kvalifikace
18:00 Kvalifikace bowl (bazén)
21:00 Gerda Blank (black metal, chinese pop, grime)
22.00 Dj´s


9.10. neděle
10:00 Volný trénink
13:00 Semifinále
15:30 Finále bowl
16:30 Finále
18:30 Best trick contest
19:30 Vyhlášení výsledků
20:00 After párty Dj´s – RENDA etc.
Děkujeme partnerům, kteří nám umožnili realizaci adidas ČSP i v letošním roce 2011. Pro diváky jsme připravili opět perfektní podívanou a možnost zúčastnit se některé ze soutěží.

Podrobnější informace je možné získat těsně před každým závodem na www.cesky-skateboardovy-pohar.cz.

Tímto Vás všechny na poslední závod adidas Českého skateboardového poháru 2011 ještě jednou srdečně zveme a těšíme se s Vámi na pořádnou dávku výtečného skateboardingu, nových triků, které každoročně nejen čeští skaters na ČSP předvádějí.

Report z MČR 2010 na Skaterock.cz.

Soutěž o dva volné vstupy na letošní MČR 2011
Správná odpověď byla následující:

Celkový vítěz DVS ČSP 2010 Street:
Tomáš Stejskal

Celkový vítěz DVS ČSP 2010 Bowl:
Martin Jurášek

Volný vstup pro sebe a jednoho kámoše, bude na bráně čekat na:
Jakuba Novotného z Tábora (Jakub + 1 )
 

Galerie