České výsledky z kvalifikačního závodu / Streetleague v Londýně

Do boje o dvacet míst na olympijských hrách v Tokyu se v tomto týdnu v Londýně pustila i česká reprezentace. Bohužel, nikdo neprošel přes tvrdé kvalifikační síto a o první pořádné body se budou muset poprat na dalším závodě. Tím bude v červnu DewTour na Long Beach.

Kvalifikační závod na Street League v Londýně měl přísné kvalifikační podmínky, což nejprve okusila v ženské kategorii Klára Kašparová. Ze šedesáti závodnic postupovalo do hlavního závodu pouze dvanáct, na které čekal v semifinále už stejný počet předkvalifikovaných závodnic dle výsledků z lednového mistrovství světa. Kláře nevyšel start jamu a po jednom z nejtěžších pádů závodu byla ráda, že tři minuty dokončila v pořádku a kvalifikačním sítem neprošla.

Mužskou repre vedla do Londýna ostřílená dvojice Maxim Habanec a Martin Pek, doplnil je Honza Navrátil, který na mezinárodních závodech začal zkušenosti sbírat teprve vloni. Honzova jízda na postup nestačila, ačkoliv trikově měl našlápnuto dobře. Martin hned v první minutě jamu musel měnit skejt, protože štípnul desku. To se podepsalo do zbytku tříminutovky, ale i tak se Martin vytáh pár bangerama. Max zajel čistou, až na poslední trik, který neodjel. K dvacítce předkvalifkovaných z mistrovství světa se ale ani jeden nepřidal. Možnost polepšit si, dostanou reprezentanti na dalším bodově velmi štědře dotovaném závodě v polovině června. Pojede se legendární americký závod DewTour na Long Beach a tentokrát nebude chybět ani disciplína skatepark.

Galerie