ČAS: souhrn aktivit 2012/2013 a návrh aktivit na rok 2014

2012/2013 – souhrn aktivit

Skate akademie odstartovala svou indoor variantu
V Praze v Jinonicích a v Říčanech u Prahy úspěšně odstartovala indoor varianta skate akademií na speciálně upravených skateboardech. Tyto skateboardy neničí parkety, či jiné povrchy tělocvičen a nabídka rozšíření akademií putovala do dalších měst v ČR.

ČAS jako pomocník v nesnázích
Na webu ČAS jsou k dispozici :
- formuláře pro získání sponzoring
- uspořádání závodů „krok za krokem“, včetně možnosti oslovení partnerů ČAS
- práce rozhodčího na závodech v ČR
- vznik vlastního občanského sdružení „krok za krokem“
- novinky z české skate scény

Lidé se naučili žádat ČAS o pomoc v případě potřeby založení O.S., v případě žádosti o sponzoring, o pomoc při organizaci závodů a v neposlední řadě v případě potřeby přihlásit díte do skate akademie.

ČAS partnerem akcí v ČR
Hned několik akcí se uskutečnilo v rámci partnerství s ČAS. ČAS v roce 2013 organizovala den 21.6. v Praze a dávala k dispozici info z dalších míst po celé ČR. Plus další akce po celé ČR a zhruba v desítce contestů se objevila deska jako cena pro vítěze. Dále pak ČAS organizovala závod Pražskej Démon a sérii Day for Kids.

Hala ČAS v Ústí nad Orlicí
ČAS se stala na základě výběrového řízení provozovatelem indoor haly v Ústí nad Orlicí. Hala funguje od května 2012, kde pod vedením ČAS proběhl zimní contest UNO Battle. V hale proběhla například premiéra videa Pretty Sweet, jsou zde uskutečněny koncerty, výstavy, graffiti jam a v rámci série Day for Kids, zde v letech 2012 a 2013 proběhly tři závody pro nejmladší zájemce o skateboarding.

2013 / 2014 – návrhy aktivit a info

Rozšíření působnosti skate akademie
Kromě tradičních bašt skate akademií v městech po celé ČR jsou v plánu města další jako je Kolín, Ústí nad Labem, Ostrava, Olomouc, Hradec Králové a dalších. Celkový počet měst by měl dosáhnout čísla 15 a počet zúčastněných dětí překoná číslo 200.

Série závodů Day for Kids 2013

Přelomová akce pro děti se jmenuje Day for Kids a proběhne ve městech Ústí nad Orlicí, Brno, Kolín, Karlovy Vary, Jihlava a Praha. V Praze proběhne jak před prázdninami, tak i po nich v rámci závodu Pražskej Démon, který pořádá ČAS. PD bude i vyvrcholením celé série. Kompletní galerie ze sérií najdete na ČAS Facebook.com.

Skate akademie v Praze podzim 2013
Velký progres se uskutečnil tento podzim, kdy bylo osloveno díky soukromé společnosti Kroužky (www.krouzky.cz) najednou 150 základních škol v Praze. Kroužky s těmito školami spolupracují a mají tak pod sebou možnost oslovit 8.500 žáků základních škol. V nabídce jsou skate akademie určená pro tělocvičny. Firma Ambassadors vyrobila model skejtu vhodného na parkety. Viz. valná hromada v roce 2011, kdy byl podán návrh na jeho výrobu a tento skateboard byl zrealizován na přelomu roku 2011/2012. Kampaň se uskutečnila v září 2013 a start akademií říjen 2013. Aktuálně provozujeme skate akademie ve čtyřech ZŠ, plus další čtyři outdoor skateakademie a tři pravidelné indoor skate akademie. Ve spolupráci s halou Gizmania v Holešovicíh připravujeme indoor skate akademii v měsícíh listopad – duben.

Granty a dotace 2013
Podána žádost na městu Praha se zaměřením na akci Pražský Démon (získaná dotace 50.000,-) a na závod Day for Kids v Praze (získaná dotace 10.000,-). Dále pak podána dotace v rámci podpory sportu v Praze a zde získaná dotace 300.000,- na hardwarové vybavení skate akademií a na zlepšení podmínek lektorů v Praze. Stejně žádáno i na rok 2014.

Support Partners 2013:
Ambassadors, Swis-Shop.cz, Boardstar.cz.

Partneři série Day for Kids 2013 Horsefeathers a Vans.

Akce a aktivity na rok 2014
- rozšiřování skate akademie a zdokonalování dosavadních aktivit a služeb
- pevné termíny indoor skate akademie v Praze a podpora mimo pražských akademií
- pořádání akcí a závodů, viz 2013
- série Day for Kids v ČR
- stejná grantová politika jako v roce 2013
- propojení s Czech Sport Guru a spolupráce na podpoře skateboardingu pro zkušené skaters (pojištění, partneři mimo skate komunitu apod.)

Vypracoval: Jan Lankaš, jan.lankas@caskate.cz

Galerie