ČAS seminář na téma rozhodčí a manuál ke stažení

Po prvním semináři, který se konal pro zvané rozhodčí letošních větších závodů jako je ČSP, Démon, Beroun a Mystic, se na konci května uspořádal stejný seminář pro širokou veřejnost. Celkem se sešlo dvanáct účastníků, mezi kterými byli jak jezdci, tak i pořadatelé závodů a další, kterým není skateboarding nijak lhostejný. Během zhruba čtyř hodin se probralo vše od pořádání závodů, jejich typů, jednotlivých jízd, jamů až po systém bodování a dalších záležitostí. Vše je vám k dispozici v manuálu pro rozhodčí skate závodů v ČR, tento manuál je vám pak k dispozici na tomto odkaze.
Manuál jek  dispozici všem, kteří by se rádi něco dozvěděli jak o pořádání závodů, tak i o práci rozhodčích na nich. Jedná se o doporučenou příručku, která by vám mohla pomoct při organizaci vašich závodů. Najdete v ní popsané rozdíly mezi lokálním závodem, závodem ČSP a závodem celonárodním. Dále pak jsou v něm vysvětleny detailně systémy jízd, jamů a kombinace obojího. V dalších kapitolách najdete fungování a systém práce poroty a především pak práci Head Judge a jeho důležitost pro správné fungování závodů. Z bodů které jsou určeny přímo porotě jsou pak v manuálu například zastoupeny směrodatné skóre, kontrola bodovacích listin, diskvalifikace, hodnocení best tricku apod. Ke konci manuálu je pak vysvětleno i bodování, typy bodování a orientační bodovací tabulka převzatá od wcsk8.com.

Je toho dost co se můžete z manuálu dozvědět a je jen na vás, zda se dle něj budete řídit. Minimálně vám může pomoct při organizaci vašich akcí, nebo vám dá možnost nahlédnout do sytému práce poroty na závodech. Což je plusem nejen pro samotné rozhodčí, ale i pro jezdce a pro diváky.
V současné době tímto seminářem prošlo více jak dvacet lidí a na velkých závodech typu ČSP, Beroun, Démon a Mystic, budou působit ty judges, kteří se s tímto manuálem ztotožňují. Samotná organizace závodů je pak v rukou organizátorů a těm ČAS doporučuje používat základy vypsané v manuálu.


Semináře se zúčastnili rozhodčí:
Martin Vichr, Pavel Beran, David Maxim, Petr Vlčan, Jakub Brož, Jiří Šimek, Jiří Herman

Jezdci:
Martin Pek, Honza Bašný, Bohumil Urban, Matyáš Volek, Jindra Koten, Pepa Fidler

Členové ČAS:
Klára Suchanová, Mirek Kvapil, Jarda Boček, Marek Fric, Jirka Roubíček, Václav Hladík a Radka Jančeková.

ČAS děkuje svým Support Partners za podporu, Martinovi Karasovi za přípravu manuálu a všem účastníkům děkujeme za zájem. Všem přejeme klidnou skate sezónu 2011 a bez problémové závody v rámci možností.
 

Download manualu: www.caskate.cz/asociace/download 

Galerie