ČAS pořádá Go Skateboarding Day v Praze

První letní den, to je hlavní důvod proč právě toto datum bylo zvoleno jako Den skejtu. V ČR se tato tradice drží od roku 2005 a letošní rok není výjimkou. V Praze je na programu downhill ve stylu Emerica Wild ih the Streets a poté friendly session na pražské Štvanici.

Pražský happening je rozdělen do dvou pomyslných částí. Tou první je downhill a druhou je již zmíněná party na Štvanici. Celá akce je ve stylu skejtři skejtrům, takže nečekejte velké produkce, světla, kapely atd. Spíš jen sešup z kopce, pak pivka, jídlo a skateboarding. Což nám přijde jako ideální skejtová pohoda.

Downhill  Wild in the Streets
Sraz na downhill je naplánován na 17:30 na roh ulic Alžírská a Kladenská na Praze 6. Nejbližší zastávka MHD je zastávka Červený Vrch, kam jezdí tramvaje 2, 8 a 36. Odtud je to ulicí Alžírskou zhruba 200 metrů na zmíněný roh ulic. Vše viz. mapa. Na místě vás budou čekat trička od firmy Emerica, vyrobené speciálně k příležitosti akce s názvem Wild in the Streets 2011. Po rozdání triček a jejich úspěšném navléknutí bude následovat sešup směr metro Dejvická ulicemi Kaldenská, Zavadilova, Velvarská a Gen. Píky. Kdo někdy zavítal s pražskou crew na legendární Štěrk, tak je to závěrečná fáze cesty. Kdo ne, tak první polovina je z kopce dolu a druhá polovina je už s odrazem. Budete-li váhat jestli norm skate nebo cruiser, tak sto pro cruiser. Je třeba dodat, že akce je pro všechny na vlastní nebezpečí, i v případě setkání s těmi co pomáhají a chrání. V průběhu akce budeme pořizovat video i foto, pro potřeby našich partnerů, ale uvítáme když celou akci zachytíte i na vlastní telefony, kamery apod. a pak nám pošlete link na video.

Downhill ve faktech:
21.6. sraz 17:30 roh ulic Alžírská a Kladenská.
GPS: 50°5'41.730"N, 14°21'10.426"E
Délka: 3,2 km
Start: bod „A“
Cíl: bod „M“

Krizové body:
Bod “B” – restaurace Bořislavka (nebezpečí: Gambrinus z tanku)
Body “F & G” – poměrně rušné křižovatky
Bod “L” – velmi rušná křižovatka před cílovou rovinkou

Afterparty na Štvanici
Skatepark Štvanice bude po sedmé hodině večerní uzavřen pro cokoliv jiného než je skateboard a vstup do skateparku bude free. Součástí akce bude sud zdarma, který bude k dispozici pro majitele triček WITS od sedmi do osmi večer. V případě, že se celý nespotřebuje, bude free pro kohokoliv. Stejně tomu tak bude i s grilovanými peckami by Mr. Devil. Opět mezi sedmou a osmou prvních padesát porcí free pro tričkaře, když se nezkonzumují, budou po osmé free pro kohokoliv. Ve skateparku bude probíhat session a nevylučuje se ani friendly contest o věcné ceny. Repro music do desáté večerní je samozřejmostí.

After na Štvanici ve faktech:
21.6. skatepark Štvanice 19:00 - ?? volný vstup pro skate a zákaz vstupu jiným pojízdným prostředkům
19:00 – 20:00 2x free beers pro majitele triček WITS, poté pro všechny do vyčerpání zásob věnovaných partnery ČAS (100 piv)
19:00 – 20:00 1x grill porce free pro majitele triček WITS do vyčerpání 50ti porcí. Když tričkaři nevyčerpají, tak po osmé večer free for all.
19:00 – 22:00 session ve skateparku a natáčení/focení pro skate média.

Takto bude tedy vypadat 21.6. v Praze. Doufejme v počasí, které dovolí uspořádat downhill WITS a v případě nečasu se vše přesune na Štvanici na sedmou hodinu večer. Děkujeme partnerům ČAS jmenovitě je to Ambassadors, Mystic Skates, Red Frog, Rock’n’Roll, Skateshop.cz, Swis-Shop.cz a firmě Emerica za podporu Dne skejtu v Praze.

Omluvenku do školy na dne 21.6. najdete v downloadu na našem webu.

Start downhillu v 17:30 najdete zde.

Galerie