ČAS na Ladronkafestu 2012

I přes sobotní nástup zimní krutovlády, se na pražské Ladronce opět sešly davy lidí, aby okoukli co se nového událo na poli volnočasových aktivit. Je jasný, že pro vás už skateboarding není záležitostí volného času, ale je to nutnost. Ne toliko pro tu část planety, která ještě není postižená jako my. A pro ně byl uspořádán Ladronkafest 2012, kde byl zastoupen samozřejmě i skatebording.

Ladronkafest má za sebou svůj jedenáctý ročník a určitě byl větší než loňský a jistě je kolem spoustu dalších superlativů. Pro nás byl druhý, na kterém se v dlouhém seznamu přítomných objevilo i jméno Česká asociace skateboardingu (ČAS) a na jednom stánku mohl návštěvník listovat časopisy FREE MAGAZINE i Board, omrknout info o partnerech ČAS, kterými jsou Ambassadors, TTSHop.cz a Swis-Shop.cz a dozvědět se něco o aktuální nabídce skate akademií. A že se ten seznam sakra rozrostl a vypadá to i na indoor akademie na základkách. Pojezd na skejtu se dal vyzkoušet i na živo, což řada přítomných vyzkoušela a jen jsme posadili na zem překážky, začal na nich nepřetržitý jam. Je fakt že se na nich proháněla i řada koloběžek, tak jen doufejme že skate akademie někoho naučí jezdit na skejtu a odnaučí na kolobrndě. Informací kolem skejtu jsme podali tolik, až nás huba bolela, tak jen doufejme že si to vzal někdo k srdci a ratolesti potkáme brzy někde ve skateparku.

Kromě toho se ale samozřejmě konal kolem velký mumraj a celým areálem procházela hlídka z Hvězdných Válek, tuhle někdo žongloval, tamhle někdo lezl po laně, za rohem se skákalo na těch divnobotách, na podiu se lidi mlátili stylem karate nebo já nevím co a zabily to holky když předváděli svý umění na tyči. Z toho vskutku přecházel zrak. A to je jen malý výčet lákadel na Ladronkafestu, tak když budete mít za rok čas a 2012 nebude rokem posledním, zastavte se. Stojí to za to.

Velký dík patří firmě Puma, která dorazila na místo se svým Social clubem a především se s minirampou. Ta jasně dominovala našemu zákoutí a kdo nezkoušel street, kdo kromě našich skejtů, vládnuly i Puma longboardy, koukal do mini. Tam diktoval Puma tým ve složení David Horváth, Ondra Zápotocký, Dan Bandri a Kuba Jarolím. Jejich special Guestem byl Panker a tihle pánové hodně zdatně obrušovali skládací koping. K tomu se přidali i příchozí lokálové a každá session stála za to. Důkazem byl poctivý hrozen, který s postupujícím časem víc a víc narůstal. Došlo na potlesky, pískání což velmi cenil Puma speaker David Horváth. Neopomněl zmínit ani nedávou Puma On Board tour, kdy tým procestoval ČR a jak říkal David: „mladý jsme učili jak se skejtem začít a koloběžkáře jak skončit“. Kéž by.

S večerní hodinou se pozornost všech pomalu ale jistě přesouvala na hlavní stage a bylo načase zavřít krám. I přes tu sobotní zimu to stálo za to. Tisíce lidí, spousta mladejch kterejm zářily žárovky jen viděli skejta a to prostě potěší. V těch chvílích si člověk říká, jo jo má to smysl. Tak za rok.

Vejce v panu Millerovi.Dan Bandri v hurikánu.Čumíš týpku na flipa, co?Májšoťák David Blaha a jeho luxusní kousek z bazaru, vedle retro novinky.Pohoda na Ladronce.

Kompletní fotogalerii najdete zde.

Galerie