ČAS na iHned.cz

Vybíráme pro vás ze serveru iHned.cz, kde mimo jiné zazní několikrát i název naší asociace a dozvíte se také informace z prostředí českého a světového skateboardingu.

Svět otevírá českým skejťákům dveře. Ti se nemůžou rozhodnout, jestli chtějí na olympiádu

Český skateboarding je na vzestupu, novou vlnu, která se vzdaluje image hochů s marihuanou táhne úspěšný Maxim Habanec. Dopředu jde i světový skateboarding, jenž by se v budoucnu mohl zařadit do programu olympijských her. Usiluje o to Mezinárodní cyklistická unie UCI.

Skateboardová komunita je názorově rozdělená na dva tábory. Jedni skateboarding jako olympijský sport podporují. Předseda ČAS Jan Lankaš vidí cestu tohoto sportu na pomyslný olymp jako ještě dost dlouhou, nicméně by ho tam rád viděl.

„Sportovní náčiní musí být v rámci olympijských sportů sjednocené a s tím má problémy už i snowboarding, proto se na olympiádě jezdí jenom vert, ale v současné době je v jednání i slope style. V případě skateboardingu si takové řešení ani nedokážu představit. Skateboarding je jeden z nejtěžších a nejtvrdších sportů vůbec. Cesta na olympiádu má spoustu otázek, ale určitě by se mi mezi olympijskými disciplínami líbil,“ řekl Lankaš.

Celý článek.

Galerie