ČAS info na webu Red Way magazine

RedWay! RedWay! RedWay!
Celostátní školní časopis RedWay se jako čerstvý vítr prožene každý měsíc lavicemi více než tisícovky středních a základních škol po celé ČR. V prostředí svázaném školním řádem působí osvěžujícím dojmem i na pedagogy, kteří jej využívají při výuce předmětů český jazyk, anglický jazyk, mediální výchova, estetická výchova, člověk a společnost nebo člověk a zdraví.
Časopis se zabývá prevencí patologických jevů (šikana, rasismus, násilí z nenávisti, sexuální obtěžování apod.) a zdravým životním stylem. Fotky čínského zelí ani Olgy Šípkové v něm však nenajdete – počítá se s tím, že čtenář má mozek a umí jej používat.
Redakci tvoří jak odborníci (například přední český kardiolog prof. MUDr. Michael Aschermann, DrSc., FESC), tak mladí lidé s podrobnou znalostí prostředí, která jsou pro teenagery přitažlivá (graffiti, komiks, skate & snow nebo nezávislá hudební scéna), což je asi hlavní důvod, proč je časopis zaměřený na prevenci tak neobvykle oblíben a respektován. Seznamovací video s redakcí zde.

Chce to pohyb!
Na webu časopisu RedWay čerstvě najdete návod, jak se elegantně zbavit mladšího sourozence, tím, že ho pošlete do naší skate akademiea dále informace o našich dalších aktivitách, například o semináři pro skejtové rozhodčí nebo zpracování manuálu pro organizátory závodů. Vřele též doporučujeme prolistovat na www.redwaymag.cz číslo 6/III, kde v tématu Skate najdete vzpomínky starých pák Míry Bartoše, Ivana Zobáka Pelikána, Honzy Peterky a dalších na undergroundové začátky skateboardingu u nás.
 

Galerie