Arkády Skate Jam a Danny Leon v Praze

Máme pro vás video a galerii, plus text z akce Arkády Skate Jam, která se odehrála v lednu a všichni jsme byli náramně zvědaví jak to celé dopadne. A dopadlo to dobře, Česká asociace skateboardingu dovezla Danny Leona se Zanderem Gabrielem do Arkád, kde byl onen víkend zasvěcen skateboardingu.

Všechno se rozjelo tak trochu na poslední chvíli a první informace o akci se ven dostaly až v prosinci 2017. Oslovit Arkády, zajistit minirampu, oslovit jezdce a celé to dát dohromady.  Akci podpořilo Ministerstvo školství, OC Arkády a vše organizačně zaštítila Česká asociace skateboardingu. Kromě programu ke kterému se ještě dostaneme, se na místě představila i tolik skloňovaná česká repre. A kdo to je?

 

Maxim Habanec, Martin Pek a Tomáš Vintr ve streetu, které doplňuje mladá krev ve složení David Luu, Kryštof Mizur a Honza Navrátil. V bowlu, respektive v případě Arkád, to jsou Martin Jurášek a Honza Tomšovský. V případě potřeby dalších otázek, proč a jak, pak vřele doporučuji stránku ČAS, kde je na vše odpověď. Na této stránce najdete popis repre a zde je systém repre. Stačí jen kliknout a zjišťovat.

 

V samotné mini samozřejmě kraloval Danny Leon, který dával prostor i Zanderu Gabrielovi z LA, a z českých pak Honza Tomšovský s Markem Čejchanem. Jurda byl na místě také k dispo, ale pro zranění bohužel nejezdil. Street parta pak učila na skejtu, byla k dispozici na otázky, odpovědi, podpisy, prostě zodpověděli cokoliv na co se kdo přišel zeptat. Ze soutěží proběhl tkaničkový battle na čas a kdo měl zájem, odnesl si podepsané plakáty a ve hře byly i desky ČAS nebo komplety ČAS.

 

Smyslem akce bylo předvést veřejnosti skateboarding jako činnost zbavenou dávných a padlých předsudků typu „kdo jezdí, ten hulí“ apod. Což se zadařilo. Pro příznivce skateboardingu byla na místě registrace do ČAS, zdarma po dobu konání akce a příležitosti využilo několik desítek zájemců. Z přístupu lidí bylo vidět že o skateboarding je zájem, což je dobrá zpráva pro skateshopy v ČR a nejen pro ně. Čím větší zájem, tím lepší podmínky pro všechny. Lepší závody, skateparky, více akcí, snad i pořádný indoor v Praze a v dalších městech. Držíme palce ať se daří!

 

Následují videa a další fotografie najdeš na ČAS Facbook.com a na Skaterock.cz.

 

 

Galerie