Antonie Bakošová v TOP 30 na MS 2021!

Mistrovství světa v Římě je minulostí a nastupující trend japonských jezdců nelze ignorovat. V kategoriích muži a ženy se umístili hned čtyři Japonci do třetích míst, což je pro Japonsko skvělá zprává před LOH v Tokiu. Bohužel bez naší, ale i slovenské účasti, když Rišo Tury skončil sice na skvělém 22. místě, ale podle nepotvrzeného seznamu účast, bude LOH i bez něj. MS 2021 bylo skutečně japonskou záležitostí a je s podivem, co tato země dokázala během pěti let se svojí reprezentací vyrobit. V roce 2017 by nikdo japonskou repre nesázel, teď jsou největšími favority na výhru. Přidáváme výsledky, v případě zájmu o záznamy finále, semi a rozbory všech dní klikejte na Skaterock.cz.
 

Update 4.6.

Páteční program měl jediný bod a to semi holek. Hned třetí na startu byla Tonča Bakošová a ve slušný konkurenci si vyjela top 30 a celkově 29. místo. Tonča má dobře našlápnuto a pevně věříme že bude průběžně stoupat nahoru. Jízdu přikládáme. Nezapomeňte na sobotní program, kam do semi postoupil Rišo Tury z pátého místa v kvalifikace. V semi už budou i ty největší hvězdy a Rišo zabojuje o postup jak do finále, tak i na samotné LOH v Tokyu!.

 

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Příspěvek sdílený CZECH SKATEBOARDING (@czechskateboarding)


 

 

 Update 3.6
Na skateboardové mistrovství světa do Říma vyrazila sbírat zkušenosti s prvním mezinárodním závodem teprve patnáctiletá Antonie Bakošová, dvojnásobná mistryně ČR dospělých, a hned z toho byl postup do semifinále. Osobní maximum se bude snažit vylepšit v pátek. Nikdo další z české výpravy do dalšího programu MS nezasáhne, končí tak i naděje na účast na LOH v Tokiu, kde se skateboarding představí poprvé v historii.

 

Bakošová odjela na MS po zranění, hlavně aby okusila poprvé v kariéře atmosféru mezinárodního závodu. Ambice velké neměla, cílem bylo posunout se v kariéře dál, domácí tituly z posledních dvou let již z dospělé kategorie má, takže představení se na vrcholné akci bylo na místě. Možná právě proto, že nemusela být nervózní z boje o LOH nebo naplňovat očekávání, zajela čistou první jízdu. Ta ji stačila v konkurenci více než padesáti závodnic k 25. místu, které zaručovalo postup do dalších bojů MS.

 

„Jezdilo se mi super, park mi seděl, a i když jsem nezajela nejčistěji a nejlépe, jak jsem si představovala, stačilo to na postup. V semifinále chci předvést těžší triky, které jsem tady již dělala v tréninku,“ dodává ke svému prvnímu mezinárodnímu vystoupení Bakošová.

Zbytek české sestavy se však v závodě neprosadil. Nejvíce to mrzí dvojici Pek a Habanec, kterým v boji o postup do semifinále a možnosti bojovat dál o LOH v Tokiu, chyběla čistá jízda. Oba zkazili poslední trik, což je stálo v konkurenci více než stovky závodníků postup.

„Děkuji všem za podporu, bohužel, dneska jsem to totálně pokazil. Můžu si za to sám, měl jsem dobrou jízdu, ale asi jsem měl takové nervy, že jsem to prostě nezvládl odjet, což mě stálo šanci bojovat o postup do Tokia,“ popisuje Habanec.

Mistrovství světa ve skateboardingu v disciplíně street pokračuje v programu v pátek, kdy se v semifinále žen představí Bakošová, v sobotu odjedou semifinále muži a v neděli končí mistrovství soubojem nejlepších osmi bojem o titul.

 

 

​   

 
 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený CZECH SKATEBOARDING (@czechskateboarding)

 

 
 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený CZECH SKATEBOARDING (@czechskateboarding)


Galerie