14. 08. 2021 Český skateboardový pohár Junior 2021 - Praha, Černý most

Harmonogram:
10:00 - 11:00 | Registrace
11:00 - 11:30 | Trénink U9 
11:30 - 12:00 | Kvalifikace U9
12:00 - 12:30 | Trénink U14
12:30 - 13:30 | Kvalifikace U14
14:00 - 15:30 | Finále U9 - U14 & GIRLS
16:00 | VYHLÁŠENÍ
 
Událost na Facebook.com.
 
Oficiální tisková zpráva + celá tour zde:
 
Skateboarding se zaměřuje na juniory, poprvé pojedou vlastní sérii závodů
Ačkoliv k české účasti na premiérovém představení skateboardingu na LOH v Tokiu nechybělo mnoho, nakonec tam nikdo z českých závodníků neodcestuje. Hned po Hrách se však Česká asociace skateboardingu chystá vůbec poprvé spustit samostatnou sérii pro nejmladší jezdce, aby zefektivnila práci s talenty a jejich co nejlepší začlenění do dospělé reprezentace, která tak bude bojeschopná v kvalifikaci o Paříž 2024.
 
Závody pro nejmladší ročníky do 9 let a do 14 let fungovaly poslední tři roky v rámci Českého skateboardového poháru dospělých. Byla to reakce na nutnost pracovat s mládeží po oznámení skateboardingu jako olympijského sportu, avšak dost často se vyšší zájem nebo nepřízeň počasí podepisovaly do průběhu závodů.
 
„Pracujeme v malém organizačním týmu, takže odjetí závodů všech věkových kategorií v jeden den bylo reakcí na vzniklou situaci s OH před třemi lety. Nebylo to však ideální, takže jsme využili covidové pauzy, abychom pro Juniory letos nachystali a otestovali vlastní sérii, která vyvrcholí mistrovství ČR v jeden víkend s dospělými. Ti sérii letos nemají. Příští rok bychom ji obnovili a děti a dospělí by tak měli každý vlastní plnohodnotnou sérii závodů zakončenou společným mistrovským závodem,“ upřesňuje předseda asociace Jan Lankaš.
 
Série závodů pro děti do 9 a 14 let odstartuje v polovině srpna na pražském Černém mostě, kde je jeden z nejpočetnějších skateboardových klubů v Česku. Právě kluby závody ve spolupráci s asociací organizačně zastřešují. Ti nejlepší z celé série se pak tradičně potkají na konci září na mistrovství ČR ve skateboardingu na pražské Štvanici.
 
„To, že série vznikla, je také dáno vznikem nových klubů, které se primárně soustředí právě na práci s mládeží a výchovu talentů. To byl po zařazení skateboardingu na listinu sportů LOH největší organizační oříšek a stále je pro asociaci prioritou, aby vznikalo co nejvíce místních klubů a rozvíjela se členská základna. Bez klubů a péče o mládež je česká účast na příštích OH nereálná,“ dodává Lankaš.
 
Kalendář ČSP Junior:
14.8. Praha Černý most
21.8. Havířov
11.9. Praha Čakovice
12.9. Praha Černý most
18.9. Jihlava
25.-26.9. Praha Štvanice / Mistrovství ČR ve skateboardingu 

Galerie