Organizace závodů

Pomoc při organizaci lokálních závodů

První, co by jste si mohli pročíst, je materiál s názvem Doporučená organizace lokálních závodů na území ČR. V něm najdete nejpodstatnější info o všem, co by mělo následovat samotnému závodu, včetně komunikace s médii. Je jasné, že když si uděláte závod pro pár kámošů, nemusíte nic moc extra vymýšlet, ale ve chvíli, kdy by jste chtěli info o závodu dát i na české skate weby, už by informace měly mít jistou formu. Kromě toho je třeba v případě akce typu reprobedny, závod, grill do celé akce zapojit město. Protože město bývá často majitelem skateparku a není nic horšího, než v den závodu řešit trable s městskou policií. I o tom přináší ČAS info, včetně vzorového formuláře pro přihlášení akce na místním úřadu.

Další důležitou částí je oslovení partnerů a v případě, že s tím máte potíže nebo nemáte kontakty, tak ČAS může pomoci po dodání informací o akci, s oslovením partnerů. Pak je jen na nich, zda se na základě vám dodaných informací rozhodnou akci podpořit, či nikoliv. Vše najdete v příloze, kde jsou vypsány podmínky pro partnerství partnerů ČAS.

Důležitým prvkem je i propagace akce, které je v docu věnována opět samostatná kapitola. Přes přípravy se dostáváme k samotnému průběhu akce a ohledně průběhu najdete v zipu již delší čas nasazený manuál pro rozhodčí. Dále pak nejdete v zipu i tabulku pro rozhodčí, včetně návodu jak je v excelu používat. Je k dispozici jak pro pěti člennou porotu, tak i pro tří člennou porotu.

V závěru docu pak najdete doporučení jak zpracovat pro média mediální výstupy typu fotky, text a video. A je jasné, že pro vaše partnery je takový link na report na českém webu velmi cenný.

Určitě se mezi vámi najdou profíci v konání závodů a je fajn že takový jsou, možná i pro ně ale bude v zipu něco užitečného. Zip je ovšem vytvořen především z toho důvodu, aby se okruh dobře zvládnutých závodů na lokální úrovni jen a jen rozšiřoval. Ku spokojenosti všech.

Seznam příloh zipu Lokální závody - organizace (.zip, 2 MB):

  • Doporučená organizace lokálních závodů na území ČR
  • připravený dokument pro oznámení akce na MÚ
  • požadavky na partnerství ČAS na akci
  • manuál pro rozhodčí
  • formulář pro registraci jezdců
  • tabulka pro sčítání bodu pro pěti a tří člennou porotu
  • návod k používání tabulky pro sčítání bodů