Rišo Tury a Honza Tomšovský vyhráli závod MČR 2020!

To nej z českého a slovenského skateboardingu proběhlo o víkenduv Praze. Včera večer byly rozdány ceny pro nejlepší riders ve streetu a v parku (bowlu) a v kategoriích dospělích, i U9 a U14. Co je třeba zmínit, je počet skejtrů v dopoledních kategoriích U9 a U14, kde se sešlo přes osmdesát skateboardistů a tím si řekli o samostatný závod v příštím roce. Celkový počet jezdců za víkend přesáhl číslo sto dvacet, což vzhledem k potvrzené informaci o konání závodu teprve tři dny před samotným závodem, je vynikající číslo.

Počty mladých se zvyšují, za což patří dík rodičům a klubům, které se o tyto kategorie starají. V dospělích byly na programu ti nej ze sobotního závodu ČSP a finále bylo opravdu nabité. Nakonec se stal vítězem Rišo Tury, před nejlepším českým závodníkem, kterým je Maxim Habanec a titulem Mistr ČR, si Maxim zajistil plný počet bodů do kvalifikace na LOH. Stejně jako Honza Tomšovský, který zvítězil v kategorii park a respekt je třeba vyseknout sobotnímu vítězi Davidovu Záhumenskému, který sklidil největší ovace od diváků. Šel do toho na risk, v sobotu vyšlo, v neděli nevyšlo. V kategorii ladies vyhrála Antonie Bakošová a celkově se ladies kategorie zúčastnili pouze mladší ročníky.

V kategorii závodníků U23 byli těmi nejlepšími Honza Navrátil ve streetu a Tobiáš Jírovec v parku.

V rámci závodu MČR se vyhlašovali z výsledků í vítězové série World Rookie Tour, kde první tři v kategorii U14 a U21, si vyjeli i možnost v účasti finále, které se koná ještě letos v rakouském Innsbrucku. Více info zde.

Přidáváme výsledky, fotky vítězů a brzy kompletní report.

Plus odkaz na liveheats.com, kde jste mohli sledovat průběžné výsledky po celý víkend.

BEKO Best trick: Nollie bigspin heelflip frontside boardslide - Kristián Nguyen

Sobotní souhrn ze závodu ČSP 2020 najdete zde.